Nadmierne wypadanie włosów – jak sobie z tym poradzić?

Nadmierne wypadanie włosów – jak sobie z tym poradzić?

Problem nadmiernego wypadania włosów dosięga coraz więcej osób. Ty również się z tym zmagasz? Zastanawiasz się, co robić? A może nie wiesz, gdzie szukać pomocy? Zajrzyj do poniższego tekstu, gdyż może zawierać wiele cennych informacji.

Dlaczego włosy wypadają?

Zanim przejdziemy do określenia, jak radzić sobie z nadmiernym wypadaniem włosów, warto ustalić, czym to jest w ogóle spowodowane. Nadmierne wypadanie włosów dosięga jednakowo kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Bardzo często ta przypadłość spowodowana jest zaburzenia hormonalnymi, np. ze strony kory nadnerczy bądź przysadki mózgowej. Jeśli we krwi pojawia się zbyt duże stężenie testosteronu, to efektem tego jest wypadanie włosów. Jednak to nie musi stanowić reguły, bo wypadanie włosów bardzo często jest też wynikiem stresu, a szczególnie gdy przez dłuższy czas jesteśmy na niego podatni. Warto również wiedzieć, że u niektórych z nas wypadanie włosów to niestety efekt nieodpowiedniej diety, czyli takiej, która jest uboga w składniki odżywcze potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Niedożywiony organizm po prostu nie ma siły produkować nowych, zdrowych włosów, a te, które mamy stają się łamliwe i kruche. Zdarzają się również przypadki, gdy wypadanie włosów świadczy o obecności innej, poważniejszej choroby. W momencie, gdy wystąpi jakieś schorzenie np. nowotwór z którym walczymy, ale nie widzimy szans na szybki powrót ponownie rosnąsnych nam włósów pozostaje nam jedna z ciekawych możliwości. Możemy w takim przypadku zaopatrzyc się w peruki naturalne, które w około 90% zewnętrznie będą przypominać prawdziwe włosy. Zazwyczaj wiaże się to z peruką, która wykonana jest z włosa naturalnego.

Co robić, gdy wypadają nam włosy?

Na pewno warto przez chwilę się zastanowić nad tym, co mogło doprowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Jeśli mamy zbyt stresującą pracę, powinniśmy poszukać sposobu na jego rozładowanie. Złą dietę jak najszybciej powinniśmy zamienić na bardziej zbilansowaną i zdrową. Jeśli to nie przyniesie nam żadnych efektów, powinniśmy jak najszybciej poszukać specjalistycznej pomocy. Do kogo się zgłosić? Czy istnieje lekarz od włosów Warszawa? Okazuje się, że tak i jest nim trycholog.

Trycholog to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem chorób skóry głowy, oraz włosów. To właśnie do niego powinniśmy się zgłosić, gdy zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów. Trycholog podda analizie nasze włosy, jak również cebulki włosa i jeśli zajdzie taka potrzeba skórę głowy, by ustalić, co doprowadziło do wystąpienia przypadłości. Następnie na tej podstawie dostosuje kurację, która pomoże zatrzymać wypadanie włosów i przywrócić im zdrowy wygląd.

Gdzie przyjmuje trycholog?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie – gdzie przyjmuje trycholog? Trzeba przyznać, że na polskim rynku to trycholodzy nie cieszą się dużą popularnością, więc gdy trzeba skorzystać z ich usług, ciężko stwierdzić, gdzie się udać. Niektórzy z nas mogą szukać pomocy w publicznych placówkach zdrowia, lecz warto mieć świadomość, że z reguły trycholodzy nie przyjmują w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Dlatego, jeśli chcemy jak najszybciej uporać się z wypadaniem włosów, lepiej sprawdzić, czy wśród prywatnych placówek nie ma takiej, w której przyjmuje lekarz od włosów. Co ważne, trycholodzy, którzy przyjmują prywatnie, wcale nie mają drogich cenników, więc za taką profesjonalną wizytę zapłacimy naprawdę niewiele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *