Rehabilitacja dziecka

Rehabilitacja dziecka

Rehabilitacja, zwana także medycyną fizyczną, jest wyspecjalizowaną dziedziną nauk medycznych, której celem jest poprawa i przywrócenie jakości życia i funkcjonowania osobom niepełnosprawnym fizycznie lub niepełnosprawnym. Rehabilitacja ma wiele form, od rehabilitacji terapeutycznej, w ramach której pacjenci otrzymują opiekę w celu poprawy ich siły i zdrowia, po rehabilitację pełną, polegającą na pomocy długoterminowej.

Fizjoterapia, czyli PT, to niezwykle popularna forma rehabilitacji.

PT jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych, gdzie praktykuje wielu fizjoterapeutów. Często zdarza się, że w gabinecie lekarskim znajdują się osoby, które cierpią z powodu urazu lub choroby, ale nie są w stanie wykonywać dla siebie żadnej aktywności fizycznej z powodu ograniczeń fizycznych. Może to prowadzić do frustracji i samotności, a nawet depresji.

Fizjoterapeuta może pomóc tym pacjentom odzyskać siłę, równowagę i zakres ruchu, które kiedyś mieli, ćwicząc i wzmacniając ich mięśnie. Mogą również pomóc im wrócić do normalnego stylu życia, co pomaga złagodzić stres psychiczny, który towarzyszy kontuzji lub dolegliwości.

Oprócz fizjoterapii inne formy rehabilitacji obejmują logopedię i terapię zajęciową. Terapia mowy może pomóc pacjentom z zaburzeniami, takimi jak jąkanie, zaburzona produkcja mowy i afazja. Terapia zajęciowa pomaga osobom z chorobami fizycznymi, które ograniczają ich ruch. Czasami tego typu terapia jest łączona z fizjoterapią, chociaż zwykle leczenie jest oddzielne.

Inną formą rehabilitacji ruchowej jest fizjoterapia.

Ta forma rehabilitacji koncentruje się głównie na rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego, chociaż może również pomóc pacjentom dojść do siebie po urazach, które występują w innych częściach ciała. Na przykład kontuzjowanym nogom może pomóc fizjoterapia, a nawet operacja, gdy nie goją się prawidłowo.

Jeśli uważasz, że Twoje dziecko może wymagać w jakiś sposób rehabilitacji, skontaktuj się z członkiem rodziny lub lokalnym specjalistą rehabilitacyjnym. Możesz również poszukać w Internecie wykwalifikowanych specjalistów w swojej okolicy. Istnieje kilka zasobów internetowych, takich jak ten, które zawierają wszystkie informacje potrzebne do znalezienia licencjonowanego specjalisty, który pomoże dziecku.

Jeśli zdecydujesz, że Twoje dziecko potrzebuje rehabilitacji w warunkach fizycznych, powinieneś zwrócić się do pobliskiego ośrodka fizjoterapeutycznego lub rehabilitacyjnego. Ośrodki te będą w stanie zapewnić specjalistyczny sprzęt i personel potrzebny do pomocy Twojemu dziecku w jego rehabilitacji.

Upewnij się, że dokładnie zbadałeś każdy ośrodek, ponieważ każdy ośrodek ma inne wymagania i różne sposoby zapewnienia odpowiedniego leczenia i rehabilitacji dziecku. Upewnij się również, że ośrodek jest zatwierdzony przez Twój stan do prowadzenia fizjoterapii lub zabiegów rehabilitacyjnych.

Leczenie, jakie ośrodek fizjoterapeutyczny i rehabilitacyjny zapewnia Twojemu dziecku, zależy w dużej mierze od ciężkości stanu Twojego dziecka. Generalnie większość ośrodków rehabilitacyjnych zapewni Twojemu dziecku fizjoterapię i rehabilitację poprzez terapię zajęciową i logopedyczną, a także niektóre rodzaje fizjoterapii. Lecz nie zawsze tak jest.

Powinieneś również sprawdzić reputację i kwalifikacje ośrodka rehabilitacji, zanim umówisz się na wizytę w ośrodku. Może się zdarzyć, że ośrodek nie ma akredytacji do świadczenia usług fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych w Twojej okolicy. Być może będziesz musiał umówić się na wizytę w lokalnym szpitalu w celu zbadania dziecka pod kątem fizjoterapii i rehabilitacji.

Inną rzeczą do rozważenia jest fakt, że wybrany ośrodek może nie mieć żadnego doświadczenia w rehabilitacji. Zanim umówisz się na spotkanie, powinieneś dowiedzieć się o statusie akredytacji centrum.

Gdy znajdziesz ośrodek cieszący się dobrą reputacją, pamiętaj o wzięciu pod uwagę jego statusu akredytacji podczas ustalania wizyty. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli ośrodek nie jest w stanie zapewnić Ci całej dokumentacji niezbędnej do uzyskania licencji i certyfikatu ośrodka do prowadzenia tego leczenia i rehabilitacji, być może będziesz musiał szukać gdzie indziej odpowiedniej opieki medycznej i rehabilitacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *