Objawy ciąży

Objawy ciąży

Czy wiesz, jakie są typowe oznaki i objawy ciąży?

W czasie ciąży jedną z najważniejszych rzeczy, które kobieta musi wziąć pod uwagę, jest jej skóra, ponieważ wpłynie to na zdrowie jej dziecka. Istnieje wiele objawów ciąży wskazujących na możliwą chorobę, które może wykryć kobieta w ciąży. Jednak inne, mniej powszechne wczesne objawy i oznaki ciąży, które mogą wystąpić w ciągu pierwszych kilku trymestrów, obejmują:

Inne mniej oczywiste objawy ciąży, które mogą wystąpić podczas ciąży, obejmują: Niestety, niektóre z tych mniej powszechnych objawów nie zawsze są specyficzne dla ciąży i mogą wskazywać na inne schorzenia.

Jednym z najczęstszych objawów, które mogą zauważyć kobiety, jest zaczerwienienie twarzy i szyi, zwykle spowodowane wzrostem hormonów. Możesz również zauważyć, że Twój wyraz twarzy może różnić się od tego, jaki był kiedyś. Jeśli łatwo się rumienisz, prawdopodobnie jest to również jeden z objawów Twojej ciąży. Ten objaw prawdopodobnie nasili się, gdy zbliżasz się do terminu porodu, ponieważ więcej krwi napływa do twojego ciała. Ten wzrost przepływu krwi ułatwia powstawanie zaczerwienienia.

Skurcze żołądka są również jedną z oznak, że coś jest nie tak z żołądkiem. Te bezbolesne i często mylone z niestrawnością lub bólami gazowymi są w rzeczywistości bardzo częstymi objawami ciąży. Skurcze żołądka są zwykle oznaką, że hormony zwiększające metabolizm organizmu nie działają prawidłowo. Może to powodować uczucie skrajnego zmęczenia i znużenia, więc prawdopodobnie powinieneś starać się spać więcej lub jeść częściej, jeśli zauważysz, że masz problemy ze snem.

Kolejnym objawem ciąży i sygnałem, które kobiety zauważają, jest przyrost masy ciała. Może to nastąpić na kilka różnych sposobów, w tym:

Istnieją inne objawy ciąży wskazujące na możliwą chorobę, które mogą również wystąpić podczas ciąży. Jeśli masz problemy z wydzieliną lub nieprzyjemnym zapachem pochodzącym z pochwy lub jeśli czujesz, że Twoje dziecko ma zamiar się poruszyć, być może będziesz musiała udać się do szpitala na badanie. Może to również wskazywać na poważny problem, taki jak stan przedrzucawkowy, więc jeśli zauważysz coś dziwnego w ciąży, zdecydowanie powinieneś natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Poranne mdłości to kolejny z objawów ciąży, na które należy zwrócić uwagę. Jeśli zaraz po wstaniu z łóżka lub przed śniadaniem poczujesz nagły napad nudności i wymiotów, możesz mieć stan zwany porannymi mdłościami. Jest to powszechny objaw stanu przedrzucawkowego i na ogół jest spowodowany niskim poziomem cukru we krwi w organizmie.

Jeśli twoja ciężarna kobieta przechodzi napady biegunki, wzdęcia lub zaparcia, https://ginekolog-warszawa.pro/ginekolog-dzieciecy-warszawa/ może cierpieć na zaparcia. Innym częstym objawem możliwej choroby w ciąży jest zmęczenie. Jeśli tracisz na wadze, może cierpieć z powodu nadmiernego pobłażania Twojej diecie.

Potencjalna ciąża potwierdzona przez lekarza często zawiera listę objawów, których nie można wykryć za pomocą standardowych testów, które mogą obejmować: nudności, wymioty lub gorączkę. Jeśli te oznaki i objawy będą obecne, Twój lekarz najprawdopodobniej skieruje Cię do specjalisty na dalsze badania, które dadzą Ci największą szansę na upewnienie się, czy jesteś w ciąży, czy nie.

Inną oznaką, że możesz mieć pewne oznaki i objawy ciąży, jest brak regularnych kontroli prenatalnych u lekarza. Wiele razy kobieta może zajść w ciążę, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, dlatego ważne jest, aby kobieta śledziła swój cykl menstruacyjny, aby upewnić się, że jej cykl jest zgodny z jej miesiączką.

Oczywiście to tylko kilka z wielu objawów, które może wywołać ciąża. Ważne jest, abyś wiedziała, że ​​jeśli jeden lub więcej objawów ciąży, których doświadczasz uporczywie, powinnaś porozmawiać z lekarzem. w celu uzyskania pomocy i porady dotyczącej leczenia, które może być konieczne.

Kobiety w ciąży nieustannie próbują dowiedzieć się, kiedy będą w stanie z całą pewnością wiedzieć, że są w ciąży, ale określenie dokładnej daty może być trudne. Wiele kobiet może trochę potrwać, zanim się o tym dowiesz, więc bądź cierpliwa i śledź objawy ciąży, które masz, abyś była przygotowana, gdy w końcu będziesz wiedzieć na pewno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *