Usuwanie przebarwień na twarzy? Dzięki laseroterapii to łatwiejsze niż sądzisz

Usuwanie przebarwień na twarzy? Dzięki laseroterapii to łatwiejsze niż sądzisz

Przebarwienia na skórze powstają najczęściej pod wpływem nieprawidłowego działania promieniowania słonecznego, a także na skutek zmian hormonalnych. Najlepiej im zapobiegać, stosując kremy z filtrem, bo gdy już się pojawią, to nie sposób pozbyć się ich domowymi sposobami. Najskuteczniejszą metodą usuwania przebarwień jest zabieg laserowy, który wykonamy w gabinecie medycyny estetycznej.

Najskuteczniejsza metoda usuwania przebarwień

W kosmetologii i medycynie estetycznej stosuje się wiele metod, których celem ma być usunięcie lub zredukowanie przebarwień na twarzy. Wśród nich laseroterapia jest najskuteczniejsza, ponieważ prowadzi do całkowitego zlikwidowania szpecących plam. Przykładem jest Alma Harmony Dye-VL – laser na przebarwienia dostępny w katowickiej Klinice Miracki. Urządzenie łączy w sobie cechy technologii laserowej oraz IPL, co sprawia, że impuls o wysokiej energii emitowany jest w bardzo krótkim czasie.

Laser Alma Harmony wykorzystuje moc trzech filtrów, koncentrując światło w jednym zakresie. Światło z przedziału od 500 do 600 nm jest łagodne dla skóry. Energia przekazywana jest selektywnie i kierowana wprost do chromoforów (hemoglobina i melanina). Dzięki temu laser skutecznie usuwa przebarwienia, nie uszkadzając przy tym powierzchni naskórka. Działanie to nazywane jest nieablacyjnym.

Laser na przebarwienia – w jakich przypadkach się sprawdza?

Przed rozpoczęciem laseroterapii odbywa się konsultacja wstępna. Podczas pierwszego spotkania lekarz musi wykluczyć przeciwwskazania, objaśnić przebieg procedury, a także poznać oczekiwania pacjenta.

Wskazania do usuwania przebarwień laserem Alma Harmony Dye-VL to:

  • przebarwienia posłoneczne i o podłożu hormonalnym,
  • utrata zdrowego kolorytu skóry,
  • szara, ziemista cera,
  • blizny i przebarwienia potrądzikowe,
  • niewielkie zmarszczki mimiczne pod oczami czy na czole.

Z zabiegu nie mogą korzystać kobiety w ciąży i w czasie laktacji, a także osoby chore na nowotwory, bielactwo, łuszczycę, zaburzenia krzepnięcia krwi. Przeciwwskazaniem do laseroterapii są również fotodermatozy (choroby zaostrzające się pod wpływem światła), skłonność do powstawania bliznowców, aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne). Przed zabiegiem trzeba zrezygnować z przyjmowania leków i ziół światłouczulających.

W trakcie kilkunastominutowego zabiegu lekarz prowadzi głowicę lasera po obszarach skóry przeznaczonych do leczenia. Wiązka lasera naświetla głębokie warstwy skóry bez naruszania jej zewnętrznej warstwy. Dzięki temu po zakończeniu zabiegu praktycznie natychmiast można wrócić do codziennych czynności. Światło lasera Dye VL oddziałuje na melaninę i hemoglobinę, dzięki czemu urządzenie jest tak skuteczne w usuwaniu przebarwień na twarzy i wyrównywaniu kolorytu skóry.

Efekty laserowego usuwania przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień ma wiele zalet, m.in.: szybkość przeprowadzenia kuracji, niska inwazyjność, bezpieczeństwo, szybki powrót do normalnego trybu życia i przede wszystkim spektakularne efekty. Zabieg urządzeniem Alma Harmony Dye-VL pozwala na osiągnięcie wielowymiarowego efektu:

  • usunięcie przebarwień,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • naprężenie i ujędrnienie skóry,
  • spłycenie zmarszczek,
  • odświeżenie i przywrócenie witalnego, zdrowego wyglądu.

Zabieg trwa od 10 do 60 minut w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany. Chociaż już kilka dni po pierwszej sesji widać wyraźną poprawę stanu skóry, najlepsze (tzn. najbardziej widoczne) rezultaty uzyskuje się zwykle po wykonaniu serii 3-6 zabiegów w 4-tygodniowych odstępach, jednak wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Więcej na temat usuwania przebarwień dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach – zapraszamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *