Naturalne olejki eteryczne – po które sięgnąć?

Naturalne olejki eteryczne – po które sięgnąć?

Naturalne olejki eteryczne oferowane są w bardzo szerokim wyborze. Tylko które będą dla nas odpowiednie? Po jakie olejki eteryczne sięgnąć? Nasz tekst może ułatwić Ci wybór, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Naturalne olejki eteryczne – co mamy do wyboru?

Zarówno producenci, jak i dystrybutorzy dokładają starań, by sprostać oczekiwaniom rynku. Dlatego możemy być pewni, że naturalne olejki eteryczne będą oferowane w bardzo szerokim wyborze. Olejek cedrowy, cytronelowy, eukaliptusowy, czy nawet cytrynowy to tylko kilka propozycji, które pojawiają się w ofercie. Tuż obok czekają też inne naturalne olejki eteryczne. Możemy do nich zaliczyć między innymi olejek imbirowy, goździkowy, grejpfrutowy, czy nawet olejek jodłowy. Bardzo ciekawie prezentuje się również olejek lawendowy, mandarynkowy, czy pomarańczowy. Oczywiście w ofercie najlepszych dystrybutorów czeka o wiele więcej propozycji, więc każdy z nas jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Naturalne olejki eteryczne – po które sięgnąć?

I tutaj pojawia się kolejne pytanie – po które olejki eteryczne powinniśmy sięgnąć? Jakie produkty zasługują na naszą uwagę? Trzeba przyznać, że każdy, kto spodziewał się podania jednego uniwersalnego produktu, pewnie się rozczaruje, ponieważ naturalne olejki eteryczne należy wybierać indywidualnie. Na pewno dobrą praktyką będzie uwzględnienie swoich potrzeb, czy po prostu dolegliwości, z jakimi się zmagamy, a także zapoznanie się z właściwościami poszczególnych produktów. Przykładowo olejek pomarańczowy zalecany jest przy stanach lękowych, huśtawkach nastrojów, czy nawet przy problemach ze snem. Olejek sandałowy wykazuje działanie uspokajające, relaksujące i przeciwskurczowe, więc warto po niego sięgnąć, gdy szukamy naturalnego ukojenia po ciężkim dniu. Z kolei olejek z drzewa herbacianego działa przeciwzapalnie, przeciwgrzybiczo oraz łagodzi ukąszenia po owadach. Dlatego po olejek z drzewa herbacianego warto sięgnąć, gdy zmagamy się z jakimiś stanami zapalnymi skóry, czy wtedy, chcemy chronić się przed rozwojem grzybicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *