Kurzajki – czym są i jak powstają?

Kurzajki – czym są i jak powstają?

Czym są kurzajki? Najprościej mówiąc, są to zmiany skórne, które spowodowane są wirusem tzw. brodawczaka ludzkiego. Brodawka ta jest bardzo trudna do wyeliminowania i potrzeba na to czasu, w dodatku narośl ta lubi powracać. Warto więc zadać sobie pytanie, czy istnieją środki i metody, które pozwolą na całkowite pozbycie się kurzajki?

Czym tak naprawdę jest kurzajka?

Kurzajka to nic innego jak zmiana skórna, która pojawia się przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Bardzo łatwo rozpoznać pojawienie się jej na skórze, ponieważ narośl ta występuje w odcieniu szarym cielistym, a nawet brązowym i ma kształt gródki. Występują w różnego rodzaju wielkości od paru mm do 2 cm. Najczęściej pojawiają się na stopach, dłoniach, jednak mogą także pojawić się na innych częściach naszego ciała. Brodawka ta nie sprawia bólu sama z siebie, jednak gdy pojawi się ona na stopie, może sprawić duży dyskomfort w trakcie chodzenia.

Skąd się biorą kurzajki?

Zarażenie się wirusem brodawczaka nie jest trudne, wystarczy, że mamy kontakt z osobą zarażoną choćby poprzez podanie jej ręki na przywitanie, czy dotknięciem przedmiotu, którego dotyka osoba zarażona. Najczęściej do zarażeń dochodzi w szatni, salonie kosmetycznym czy na basenie. Chodzi tutaj o styczność z powierzchnią, która może zostać skażona tym wirusem. Wirus trafia do naszego organizmu przez naskórek, wystarczy delikatne skaleczenie czy zadrapanie, Najbardziej podatne są osoby o osłabionej odporności, a sama kurzajka pojawić się może nawet po kilku miesiącach po zarażeniu.

Określenie rodzaju kurzajki

Rozróżniamy wiele rodzajów brodawek. Wywołane są przez różne odmiany wirusa HPV. Najczęściej podział tworzony jest na podstawie kształtu czy miejsca, gdzie pojawia się kurzajka. Najczęściej pojawiają się na stopach czy dłoniach.

Sposoby leczenia kurzajek

Skutecznym sposobem na pozbycie się kurzajek jest preparat Brodacid, który występuje w formie płynu zawierającego między innymi kwas mlekowy. Główną zaletą jest fakt, że możemy bez problemu taką kurację przeprowadzić sobie sami w domu i działa już za pierwszym użyciem. Dodatkowo nie odczuwamy przy tym żadnego bólu jak przy metodzie wymrażania czy złuszczania tego typu brodawek. Istnieją również różnego rodzaju domowe sposoby, które nie zawsze dadzą zadowalający efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *