5 powodów, dla których telemedycyna jest tak popularna

5 powodów, dla których telemedycyna jest tak popularna

Telemedycyna w ostatnich latach znacząco zyskała na popularności. Coraz więcej osób chętnie korzysta z usług lekarzy online, co ma oczywiście związek z licznymi zaletami takiego rozwiązania. Sprawdź, dlaczego konsultacje medyczne przez Internet i telefon cieszą się obecnie tak dużym zainteresowaniem.

Łatwy dostęp

Trudności w dostępie do usług medycznych to nadal duży problem dla sporej grupy Polaków. Wizyta u lekarza jest często niemałym wyzwaniem dla osób mieszkających na wsi, mających problemy z mobilnością, często podróżujących czy też pracujących w nietypowych godzinach. Konsultacja online pozwala na diagnozę, monitoring zdrowia i uzyskanie recepty lub skierowania bez względu na położenie geograficzne. Do skorzystania z e-wizyty lub rozmowy z lekarzem przez telefon konieczne jest jedynie posiadanie odpowiedniego urządzenia i Internetu.

Oszczędność czasu

Tradycyjne wizyty u lekarza często wymagają poświęcenia sporej ilości czasu. Ma to związek z koniecznością dojazdu do gabinetu i czekaniem w kolejce. W przypadku telekonsultacji e-recepta online może być uzyskana bez wychodzenia z domu. Jest to zatem świetna opcja dla osób, które mają bardzo napięty grafik. Ponadto wielu lekarzy oferuje e-wizyty również np. wieczorem. W ten sposób osoby pracujące w czasie standardowych godzin przyjęć w przychodni nie muszą brać urlopu, żeby spotkać się z medykiem.

Redukcja kosztów

Choć spora część wizyt online nie jest darmowa, to nadal ich ceny są dość atrakcyjne dla wielu pacjentów. Przede wszystkim są porównywalne bądź nawet tańsze niż konsultacja w prywatnym gabinecie. Ponad jeśli e-receptę lekarz online wypisze na odległość, to możliwe jest zaoszczędzenie pieniędzy związanych z dojazdem do przychodni i opłatami parkingowymi.

Wygoda teleusług

Telekonsultacje oferują pacjentom wygodę na naprawdę wysokim poziomie. Recepta online może być uzyskana bez wychodzenia z domu, podczas podróży czy też nawet w przerwie od pracy. Takie usługi podnoszą komfort życia w szczególności w przypadku osób, dla których tradycyjna wizyta oznaczałaby konieczność wzięcia wolnego dnia w pracy i dojazdu na sporą odległość transportem publicznym.

Bezpieczeństwo

Możliwość skorzystania z usług lekarza online lub telefonicznie znacząco podnosi bezpieczeństwo pacjentów. Dzięki e-wizycie można zmniejszyć ryzyko zarażenia się od innych osób znajdujących się np. w poczekalni. Ponadto w ten sposób można ograniczyć rozprzestrzenianie się np. wirusów. Medyk online receptę może bowiem wypisać bez bezpośredniego kontaktu z chorym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *